Új jelszó kérése
Keress minket facebookon
MTI

Női kosárlabda MK - Négy között a házigazda Pécs, búcsúzott a címvédő
Női kosárlabda MK - Négy között a házigazda Pécs, búcsúzott a címvédőPécs, 2017. március 31., péntek (MTI) - A Sopron és a Győr után este a házigazda Pécs és a címvédő DVTK-t legyőző Cegléd jutott be az elődöntőbe pénteken a női kosárlabda Magyar Kupában. A nyitónap harmadik mérkőzésén a 2014-ben kupagyőztes PEAC és az MK-szereplést épphogy kivívó Vasas találkozott, amely az egyetlen újonc volt a tavalyi nyolcas mezőnyhöz képest. A jóval esélyesebb pécsiek repülőrajtot vettek (11-0), és a folytatásban is ők diktálták a tempót, a fővárosi csapat egyszer tudott csak hat pontra
felzárkózni (28-22).

A 49-24-ről induló második félidőre már nem maradtak izgalmak, a Lauber Dezső Sportcsarnok közönsége igazi örömkosárlabdát láthatott a hazai kedvencektől, akik 30, majd 40 ponttal elhúztak, s végül 48 ponttal nyertek. A meccs legjobbja a pécsiek litván légiósa, Egle Siksniute lett 21 ponttal. Az utolsó negyeddöntőben a címvédő DVTK és az Európa Kupa nyolcaddöntőjéig jutott Cegléd csapott össze. A bajnokságban a két gárda egyaránt 13/7-es győzelmi mérleggel zárt, egymás ellen pedig mindkétszer a Cegléd bizonyult jobbnak, amely szabadnapos volt az utolsó fordulóban, így három hetet készülhetett a Magyar Kupára.

Az első játékrész a várt izgalmakat hozta, ám a folytatásban egyre inkább érvényesült az amerikai Tierra Ruffin-Pratt vezette miskolciak fölénye, akik hétpontos előnnyel vonulhattak el a nagyszünetre (38-31). A Cegléd a 27. percben, 48-46-nál átvette a vezetést - a szerb Maja Skoric ekkor már 20 pontnál tartott -, és minimális előnnyel kezdte a zárónegyedet (53-52). Ebben fej fej mellett haladtak a csapatok, az utolsó perc 68-65-ös ceglédi vezetésről indult, és mivel a Diósgyőr már csak egy büntetőből szépített, címvédő létére már a negyeddöntőben búcsúzott a kupától.

A Killik László Magyar Kupa győztese 3 millió, a második 1,5 millió, a harmadik pedig 900 ezer forintot kap. A kupa névadója, a tavaly 89 évesen elhunyt mesteredző csaknem húsz évig volt a női válogatott szövetségi kapitánya, a nemzeti csapat ezalatt háromszor nyert bronzérmet Európa-bajnokságon, és negyedik lett az 1980-as moszkvai olimpián.