tábor fesztivál

strand fesztivál

MTI

Női kosárlabda MK - Hetedszer aranyérmes a Sopron
Női kosárlabda MK - Hetedszer aranyérmes a SopronPécs, 2017. április 2., vasárnap (MTI) - A Sopron fennállása során hetedszer hódította el vasárnap a női kosárlabda Magyar Kupát, mivel a pécsi döntőben 94-64-re legyőzte a Ceglédet. A fennállásuk első kupadöntőjét játszó alföldiek hat ponttal elhúztak az első negyedben, de a 18. - és sorozatban 12. - MK-fináléját vívó Sopron 13-13-nál egyenlített. Újabb ceglédi kosarak után a bajnoki címvédő Yvonne Turner triplájával, 24-23-nál átvette a vezetést. A Ceglédnél a kezdőötösből négyen is végigjátszották pihenő nélkül a szombati elődöntőt a Pécs ellen, és ezúttal is a Sopronnak volt hosszabb a kispadja, ennek ellenére ismét a CEKK került előnybe. A félidőben aztán már 44-40 volt a tavaly ezüstérmes Sopron javára.

Térfélcsere után Sterbenz László együttese egy 11-2-es rohammal meglépett az Európa Kupa-negyeddöntős Ceglédtől (55-42), és a 28-10-re hozott harmadik negyed végül sorsdöntőnek bizonyult. A 72-50-ről induló zárószakaszban már csak a soproni siker mértéke volt kérdéses. A találkozó legjobbja a Sopront erősítő amerikai Shenise Johnson lett 31 ponttal. A Sopron 2007, 2008, 2011, 2012, 2013 és 2015 után hetedszer ünnepelhetett kupaaranyat.

A Killik László Magyar Kupa győztese 3 millió, a második 1,5 millió, a harmadik pedig 900 ezer forintot kap. A kupa névadója, a tavaly 89 évesen elhunyt mesteredző csaknem húsz évig volt a női válogatott szövetségi kapitánya, a nemzeti csapat ezalatt háromszor nyert bronzérmet Európa-bajnokságon és negyedik lett az 1980-as moszkvai olimpián.