Sopron On-line
Navigáció
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése
Keress minket facebookon
sopronfest

balaton sound

efott

művészetek völgye

sziget

tábor fesztivál

strand fesztivál

MTI

Átadták a Vidéki Színházak Fesztiváljának díjait
Átadták a Vidéki Színházak Fesztiváljának díjaitBudapest, 2018. szeptember 11., kedd (MTI) - A debreceni Csokonai Színház Három nővér című produkciója nyerte el a legjobb előadás díját a Thália Színház Vidéki Színházak Fesztiválján, amelyen Szina Kinga, Balogh Tamás, Mézes Violetta és Szemenyei János színművész játékát és A név: Carmen című előadást is elismeréssel jutalmazta a zsűri. Lantos Anikó, a Thália Színház fesztiváligazgatója az esemény keddi díjkiosztóján elmondta: hetedik alkalommal szervezték meg az évad nyitányaként a fesztivált, amelynek az idén a Tháliában zajló felújítás miatt a Pesti Magyar Színház adott otthont.

Elmondta: a Vidéki Színházak Fesztiválján szeptember 3. és 9. között nyolc előadás volt látható. A nyolc vidéki társulat budapesti bemutatkozását a közönség kiemelkedő érdeklődése kísérte. Kiemelte: a produkciók közül hármat, a debreceni Három nővér, a zalaegerszegi Caligula helytartója és a miskolci Ahogytetszik című előadást a közmédia rögzítette. Zalán János, a Pesti Magyar Színház igazgatója örömét fejezte ki, hogy a találkozónak otthont adhatott a színház. Mint fogalmazott, a fesztivál kivételes találkozásra adott lehetőséget az alkotókkal és a közönséggel, sokszínű, vibráló, újítani vágyó előadásokat láttak.

A produkciókat ismét öttagú zsűri értékelte, amelynek tagja volt Dobák Lívia dramaturg; Lackfi János író, költő; Tóth Auguszta színművész; Hábermann Jenő producer és a közönséget képviselő Makk Zsuzsa. A díjakat az idén is Szilágyi Imre debreceni grafikusművész készítette. A legjobb előadást díját átadó Dobák Lívia a produkciót méltatva gratulált a debreceni színház vezetőségének, amiért célja progresszív előadások létrehozása és a jövő színházba járó generációjának színházba vonzása, fiatal színházi alkotók foglalkoztatásával. Ilja Bocsarnikovsz Három nővér-rendezéséről elmondta: nem radikálisan megtagadva hozta létre a színházi szöveget, hanem szelíden ráépítkezett Csehov drámájára, szétszedte és újra összerakta. A dramaturg méltatta a produkció látványvilágát, a zenét, a mozgást.

Az idén a kiváló színházi műhelymunkáért is odaítéltek egy díjat, amelyet a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház A név: Carmen című előadásával nyert el. Schell Judit, a Thália Színház művészeti vezetője a nyíregyházi produkciót író és rendező Sediánszky Nórának átadva az elismerést kiemelte: fantasztikus előadásról van szó, különleges formanyelvvel és csodálatos színészekkel.

A díjátadón Szina Kinga a legjobb női alakítás díját vehette át a Győri Nemzeti Színház A vád tanúja című előadásában való játékáért. Balogh Tamásnak a legjobb férfi alakítás díját ítélték oda a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház Caligula helytartója című produkciójában megformált szerepéért. Mézes Violetta a legjobb női karakteralakítás díját kapta szintén A vád tanújában játszott szerepéért. A legjobb férfi karakteralakítás díját Szemenyei János érdemelte ki a Csárdáskirálynő című operettben, a kecskeméti Katona József Színház produkciójában való játékáért.

A fesztivál programjában helyet kapott Csehov Három nővére mellett William Shakespeare leghíresebb vígjátéka, az Ahogytetszik Rusznyák Gábor értelmezésében, a Miskolci Nemzeti Színház előadásában. A nyíregyházi színház A név: Carmen című zenés produkciója Prosper Mérimée 1845-ben született műve nyomán készült, az új drámát Sediánszky Nóra állított színpadra. A vígjátékok között megtalálható volt Dario Niccodemi Hajnalban, délben, este című darabja, a Békéscsabai Jókai Színház előadása és Christopher Hampton Veszedelmes viszonyok című színműve, amelyet a Pécsi Nemzeti Színház produkciójaként láthatott a közönség.

Az Agatha Christie bűnügyi novellájából készült A vád tanúja a Győri Nemzeti Színház előadásában volt látható, Székely János Caligula helytartója című művét a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház mutatta be. A kecskeméti Katona József Színház Csárdáskirálynő című produkciója Béres Attila rendezésében volt látható.

Még nem küldtek hozzászólást
Hozzászólás küldése
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be.

Még nem értékelték