Új jelszó kérése
Keress minket facebookon
MTI

Női kosárlabda Euroliga - Megvan a Sopron első győzelme
Női kosárlabda Euroliga - Megvan a Sopron első győzelmeSopron, 2018. november 1., csütörtök (MTI) - A legutóbb ezüstérmes Sopron megszerezte első sikerét a női kosárlabda Euroliga új idényében, mivel csütörtökön hazai pályán legyőzte a görög Olimpiakoszt a második fordulóban. Roberto Iniguez vezetőedző együttese a múlt heti nyitányon 80-74-re kikapott a francia Carolo Basket vendégeként, majd rögtön javított, ugyanis a hétvégi NB I-es rangadón 67-56-ra nyert a legutóbb ezüstérmes Szekszárd otthonában.

Az újonc athéniak a selejtezőben kezdték az Euroliga-idényt, és a lengyel Kraków elleni győztes párharcot követően kerültek fel a 16 csapatos főtáblára. Ott aztán első meccsükön 63-54-es vereséget szenvedtek a török Fenerbahcétól. A görög bajnok keretében található a magyar válogatott Rasheed Rita, aki azonban a felkészülés során súlyos térdsérülést szenvedett. A csütörtöki meccs eleinte a vártnál szorosabb küzdelmet hozott, a vendégek négy ponttal elléptek, ám a zöld-sárgáknál a spanyol Angela Salvadores és a honosított amerikai Yvonne Turner fontos kosarakat dobott. A második negyedben már kiütközött a két gárda közötti különbség, a magyar bajnok 15 ponttal meglépett, Turner pedig az első húsz percben egymaga 15 pontot szerzett.

A nagyszünetben 51-39 volt az állás. A térfélcsere után maradt a tíz pont feletti előny, a hazaiaknál a rutinos amerikai Candice Dupree és az előző Euroliga-szezon legjobb bedobójának választott szerb Aleksandra Crvendakic is elkapta a fonalat. A 71-59-ről induló zárószakasz ötödik percében 18 pontra nőtt a különbség, ráadásul a túloldalon kipontozódott az Olimpiakosz legjobbja, a 14 pontos Lykendra Johnson, ezzel gyakorlatilag eldőlt a találkozó. Az 1/1-es győzelmi mérlegnél tartó Sopron szerdán a török Fenerbahcéhoz látogat.