tábor fesztivál

strand fesztivál

MTI

Női kosárlabda EK - Súlyos vereséggel búcsúzott a Sopron
Női kosárlabda EK - Súlyos vereséggel búcsúzott a SopronSopron, 2015. február 11., szerda (MTI; fotó: sportmenu.net) - Az idegenbeli egypontos vereség után a Sopron a hazai visszavágón 27 ponttal kikapott az izraeli Makkabi Bnot csapatától, így kiesett a női kosárlabda Európa Kupa negyeddöntőjében.

Eredmény:
negyeddöntő, visszavágó:
Uniqa-Euroleasing Sopron - Makkabi Bnot (izraeli) 60-87 (13-26, 15-19, 20-28, 12-14)
-------------------------------------------------------------------
a magyar csapat legjobb dobói: Hartley 14, Stankovic 10, Krivacsevics 10
Továbbjutott: a Makkabi kettős győzelemmel.

A soproniak kedvező helyzetből várhatták a visszavágót, mivel múlt csütörtökön csak 78-77-re kaptak ki Izraelben, Igor Polenek vezetőedző ugyanakkor ezúttal nem számolhatott az amerikai Kayla McBride-dal. Az Európa Kupában 17,1 pontos átlaggal büszkélkedő bedobó ugyanis fáradásos törést szenvedett a lábfejében, így hat-nyolchetes kihagyás vár rá. Az NB I tabelláját 14/1-es mérleggel vezető magyarok 69-51-re nyertek a hétvégén a Vasas vendégeként, míg a Makkabi odahaza győzött 71-64-re a Hercelija ellen. A kezdés a vendégeknek sikerült jobban, akik az ukrán Tajszia Bovikina révén 14-4-re elhúztak, így a hazaiak szerb mestere már hat perc elteltével időt kért. Ez nem sokat segített, mivel az izraeli csapat az első negyedben kétszer annyi pontot szerzett, mint ellenfele. A második negyed sem indult jobban, a Bnot egy 14-6-os rohamot produkált, így 19-40-nél már-már elúszni látszott a továbbjutás. A nagyszünetben 28-45 volt az állás úgy, hogy a tripladobó-százalék 8, illetve 50 volt és a Makkabi 28-ával szemben a házigazdák csak 19 lepattanót szedtek. Térfélcsere után sem változott a játék képe, a Sopronban csak a szerb Dragana Stankovic és a visszatért magyar válogatott Krivacsevics Tijána jutott 10 pontig, miközben a túloldalon beindult - a végül 26 pontig jutott - Shay Doron és az első mérkőzésen 29 pontot és 20 lepattanót gyűjtött Tiffany Jackson is. Harminc perc elteltével 48-73 állt az eredményjelzőn, a magyar együttes 28 pontot kapott a harmadik felvonásban. A hajrában a Bnot már 29 ponttal is vezetett és végül kettős győzelemmel jutott az EK elődöntőjébe.