tábor fesztivál

strand fesztivál

MTI

Női kosárlabda NB I - A bajnoki cím küszöbén a Sopron
Női kosárlabda NB I - A bajnoki cím küszöbén a SopronSopron, 2015. április 12., vasárnap (MTI; fotó: sportmenu.net) - A Sopron hazai pályán legyőzte a Miskolcot vasárnap a női kosárlabda NB I három sikerig tartó döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 2-1-re vezet a párharcban.

Eredmény, döntő, 3. mérkőzés:
Uniqa-Euroleasing Sopron - Aluinvent DVTK Miskolc 75-67 (16-20, 27-14, 16-15, 16-18)
--------------------------------------------------------------------
legjobb dobók: Hartley 17, Ciglar 17, Krnjics 14, Krivacsevics 12, illetve Czank 15, Rasheed 14, Szécsi 11
A párharc állása: 2-1 a Sopron javára.

A nyolcszoros bajnok soproniak hétfőn 77-74-re nyerték a finálé nyitómérkőzését, ám csütörtökön a 19 év után döntőbe jutott DVTK 90-86-tal kiegyenlített. A miskolciak a harmadik felvonásban ismét számíthattak Naignouma Coulibalyra, a mali center az első meccsen két sportszerűtlen hibát követett el, ezért a folytatásban automatikusan egymeccses eltiltással bűnhődött. Az eddigi három döntőjét elbukó miskolci csapat kezdte jobban a harmadik mérkőzést, és az előző találkozón gyengébb napot kifogó, magyar válogatott Rasheed Rita révén hozta az első negyedet. A folytatásban kiegyenlített játék zajlott a pályán, hazai részről elsősorban Krivacsevics Tijána jeleskedett, aztán 30-32 után az alapszakaszgyőztes Sopron egy 13-0-ás rohammal elhúzott. A nagyszünetben 43-34 volt az állás. Fordulás után magabiztosan őrizte előnyét Sterbenz László együttese, a vendégek támadójátéka szétesett, az előző meccsen remeklő Abby Bishop, Rachel Allison és Szécsi Orsolya is várakozáson alul teljesített. A házigazdák már 58-43-ra is vezettek, de az utolsó játékrész 59-49-ről indult. A DVTK a 36. percben három pontra felzárkózott (65-62), a hajrá azonban a mezőny legjobbjává előlépő Iva Ciglarnak köszönhetően a Soproné lett, amely sikerével 2-1-re vezet a fináléban. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc negyedik mérkőzésére szerdán kerül sor Miskolcon.