tábor fesztivál

strand fesztivál

MTI

Tour de Hongrie - Raim nyerte az első szakaszt, Szalontay feladta a versenyt
Tour de Hongrie - Raim nyerte az első szakaszt, Szalontay feladta a versenytKeszthely, 2016. június 29., szerda (MTI) - A keddi időfutamon második észt Mikhel Raim nyerte a Tour de Hongrie kerékpáros körverseny szerdai első szakaszát, ezzel összetettben is átvette a vezetést. A prológ győztese, a pályakerékpáros Szalontay Sándor feladta a viadalt. A Fertőd és Keszthely közötti 133 kilométeres etapon egy négytagú szökevénycsoport volt a leggyorsabb, a Cycling Academy zöld trikós észt versenyzője mögött másodikként az ukrán bajnok Olekszandr Polivoda, harmadikként a norvég Adrian Gjolberg ért célba a sprintbefutóban. Legjobb magyarként Molnár István a 12. helyen zárt a szakaszon.

A címvédő luxemburgi Tom Thill a 49., a tavaly összetettben legjobb magyarként nyolcadik Lovassy Krisztián az 51. helyen futott be. Összetettben előbbi 33., utóbbi a 27. helyen áll több mint négy perc hátránnyal.

3. Polivoda 14 mp h.
...16. Rózsa Balázs (Szuper Beton) 3.46 p h.
...18. Molnár 03.47
...27. Lovassy Krisztián (Team Differdange-Losch) 4.03 p h.

A vasárnapig tartó, idén 91 esztendős viadalon 740 kilométert tesz meg a 96 fős mezőny a budapesti befutóig. A csütörtöki, második etapon a Keszthely és Siófok közötti 164 kilométeres táv vár a versenyzőkre.