tábor fesztivál

strand fesztivál

MTI

Wimbledon - Babos a második fordulóban
Wimbledon - Babos a második fordulóbanBudapest/London, 2016. június 28., kedd (MTI) - Babos Tímea bejutott a második fordulóba kedden a wimbledoni teniszbajnokságon, pályafutása során harmadszor. A világranglistán 44. magyar játékos a nyitókörben két sima szettben verte a hazai közönség előtt szereplő, 17 éves Katie Swant, aki 437. a WTA-rangsorban és szabadkártyával indult a Grand Slam-tornán. A találkozó 1 óra 3 percig tartott. A 23 éves Babosra a 64 között a 27. helyen kiemelt amerikai Coco Vandeweghe (30.) vagy az ukrán Katerina Bondarenko (60.) vár.

Elég érdekes meccs volt, mert Katie Swan teljesen más ritmust játszott, mint amihez hozzászokhattam az elmúlt hetekben-hónapokban. Picit lassabban játszott, ehhez alkalmazkodnom kellett. Nagyon-nagyon jól szervált, ez az erénye - összegzett honlapján Babos, hozzátéve, sok magyar volt kint a meccsen, és köszöni a drukkolást nekik. A soproni teniszező tavaly a második körig jutott, ahol 6:4, 6:1-re kikapott a világelső Serena Williamstől. Eredmény, 1. forduló (a verseny honlapja alapján): Babos Tímea-Katie Swan (brit) 6:2, 6:3