Új jelszó kérése
Keress minket facebookon
MTI

Női kosárlabda NB I - Kikapott Miskolcon a címvédő Sopron
Női kosárlabda NB I - Kikapott Miskolcon a címvédő SopronMiskolc, 2017. március 11., szombat (MTI) - A címvédő Sopron kikapott a Miskolc vendégeként a női kosárlabda NB I szombati
rangadóján. A tavaly bajnoki negyedik diósgyőriek jelenleg ötödikek a tabellán, és a hatodiknál lejjebb már nem is csúszhatnak az alapszakasz végéig, ugyanakkor a pozíciójuk megtartásához két győzelem, illetve más csapatok számukra kedvező eredményeire lenne szükség. A szombati találkozónak így a Sopron számára volt nagyobb tétje, mivel ahhoz, hogy biztosan az élen zárja az alapszakaszt, Miskolcon nyernie kellett volna.

A két csapat decemberi meccsén meglepetésre a borsodiak 62-50-re győztek a Sopron csarnokában, amely február végén fejezte be szereplését az Euroligában. Sterbenz László vezetőedző előzőleg arról beszélt a klub honlapján, hogy ezúttal nem szabad
megengedniük a DVTK-nak, hogy lelassítsa őket, s akkor visszavághatnak a hazai fiaskóért. A vendégek ennek megfelelően repülőrajtot vettek, és a 10 perc alatt 13 pontig jutó szerb Aleksandra Crvandakic vezetésével 27-16-ra hozták a nyitónegyedet.

A folytatásban a házigazdák főként a szintén szerb Tina Jovanovic révén egy pontra felzárkóztak (32-33), majd a 17. percben már ők voltak előnyben (37-36). A 41-42-ről induló harmadik felvonásban Rasheed Rita is rákapcsolt, és Maikel Lopez együttese egy 12-0-s rohammal gyakorlatilag eldöntötte a meccset, az utolsó negyed 67-58-ról indult. Ekkor a soproniak már nem tudtak újítani, így elszenvedték idénybeli negyedik vereségüket, és kétségessé vált, hogy megnyerik az alapszakaszt. A meccs legjobbja Jovanovic lett 23 ponttal.